Napi ,,szellentés,, : Az Igazságügyi Minisztérium gőzerővel dolgozik egy Facebookot megregulázó törvényjavaslaton, ahelyett hogy az ország ügyeivel dolgozna. - Székely Szó Blog

Friss

2021. január 27., szerda

Napi ,,szellentés,, : Az Igazságügyi Minisztérium gőzerővel dolgozik egy Facebookot megregulázó törvényjavaslaton, ahelyett hogy az ország ügyeivel dolgozna.

 Szél Bernadett a közösségi oldalán az Igazságügyi Minisztériumnak megy neki. A szivárványkoalíció hű tagja szerint az Igazságügyi Minisztérium gőzerővel dolgozik egy Facebookot megregulázó törvényjavaslaton, ahelyett hogy az ország ügyeivel dolgozna. Idézzük az ő közösségi oldaláról. 



Mint ma megtudhattuk, ahelyett, hogy az ország ügyeivel foglalkozna, az Igazságügyi Minisztérium gőzerővel dolgozik egy Facebookot megregulázó törvényjavaslaton. Varga Judit azt állítja, azért van szükség a techcégek szabályozásáról szóló törvényre, hogy "törvényes, átlátható és ellenőrizhető" legyen a működésük, ugyanis ma már "önkényesen bárki lekapcsolható az on-line térből bármilyen hivatalos, átlátható, tisztességes eljárás és jogorvoslat lehetősége nélkül." Erről eszembe jutott, hogy megkérdezem a minisztert: ha már ennyire érzékeny a véleményszabadságra, a törvényes és átlátható működésre, a tisztességes eljárás és jogorvoslat lehetőségére, akkor miért nem zavarja a közmédia esetében a kormánykritikus vélemények cenzúrája, a nyílt kormánypropaganda terjesztése, az ellenzéki politikusok "elérésének korlátozása" és az egész propagandagépezet elszámoltathatatlansága? Hogy van ez? Úgyhogy azon melegében írásbeli kérdéssel fordultam a kettős mércék nagy szakértőjéhez, Varga Judit miniszterhez az alábbi kérdésekkel: 
1. Mikor tervezi biztosítani a kormány a 118 milliárd forint közpénzből fenntartott közmédia törvényes, átlátható és ellenőrizhető működését?
2. Mit tesz annak érdekében, hogy ne lehessen önkényesen "lekapcsolni" ellenzéki politikusokat a közmédiából, bármilyen hivatalos, átlátható, tisztességes eljárás és jogorvoslat nélkül?
3. Milyen lépés várható az Igazságügyi Minisztériumtól annak kapcsán, hogy a közmédia politikai okokból korlátozza az ellenzéki képviselők és a kormánykritikus vélemények elérését? 
4. A Digitális Szabadság Bizottság mely ülésén lesz napirenden a közmédia törvényes működésének helyreállítása?


Előre szólok: kár azzal jönni, hogy márpedig törvényesen és elszámoltathatóan működik a közmédia. Újabb papírom van ugyanis arról, hogy a közmédia a törvények fölött áll és elszámoltathatatlan. Pár napja kaptam meg a Médiatanács válaszát arra a kérdésemre, hogy a kiszivárgott hangfelvételek miatt tervezik-e, hogy hivatalból eljárást indítanak az MTVA ellen, illetve, hogy a Médiatanács elnöke él-e munkáltatói jogkörével, és felmenti-e Papp Dániel vezérigazgatót a bizonyíthatóan a kormánypártokat támogató hírszerkesztői gyakorlat miatt. A Médiatanács gyakorlatilag széttárta a kezét: azt írták, nem tudnak hivatalból eljárást indítani, és kiegyensúlyozottsági eljárást is csak műsorszámban elhangzottak miatt tudnak lefolytatni. Papp Dánielt pedig azért nem tudják felmenteni — nem mintha akarnák —, mert a hírszerkesztésért Papp Dániel nem is elszámoltatható (!), csak Dobos Menyhért, a Duna Médiaszolgáltató vezérigazgatója, és csak a Közszolgálati Kuratórium által. Magyarul annyira összekutyulták a tulajdoni és jogi viszonyokat az MTVA-nál, hogy se pénzügyileg ne lehessen elszámoltatni őket (ahogy próbáltam már feljelentés keretében), se a Médiahatóság ne tudja vizsgálni a működését (ld. Médiatanácsról való lepattanásaim.) Ezek után mégis mit akarnak ezek az emberek a Facebooktól?!

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése

Köszönjük az üzenetét. A megjegyzését átvizsgálás után tesszük közzé.